Irena Pacholewska-Urgacz

radca prawny

Jestem radcą prawnym, specjalizuję się w prawie pracy. Propaguje wiedzę na temat prawnych aspektów kobiecej kariery i przedsiębiorczości. Piszę o inspirujących kobietach.
[Więcej >>>]

Sklep

Bądź niezależna jak Kamila Rowińska

Irena Pacholewska-Urgacz26 marca 2019Komentarze (0)

Kamila RowińskaJest grudniowy wieczór. Razem z moim mężem siedzimy z wypiekami przed komputerem. A tak naprawdę to tylko on siedzi. Bo ja biegam pomiędzy gabinetem i pokojami dzieci. Próbuję uśpić nasze skarbusie, co oczywiście w takim zamieszaniu nie jest możliwe 😂 I co chwilę krzyczę do niego:

– i co, ile już jest?

– jesteśmy pierwsi? no nie, to przebijaj!

– hurra, jesteśmy pierwsi!

– ile jest ?…

– o nieee!!! znowu nas ktoś przebił, uff …

Pewnie w tym momencie zastanawiasz się…

…o co chodzi?

O czym ja Ci dzisiaj napiszę? I czy ten tekst jest, aby na pewno, dla Ciebie? Bo, że nie będzie o prawie pracy, ani o prawnych aspektach kobiecej kariery, to już widać na pierwszy rzut oka 😂. Ale zapewniam Cię, że ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Czytaj dalej 😀.

Tak oto licytowaliśmy z moim mężem kolacje w ramach projektu „Kolacja Marzeń”. Kolaja marzeń to świetna inicjatywa, organizowana przez fundację Mam Marzenie. Ty możesz wylicytować kolację ze znaną osobą, a pieniądze z licytacji idą na spełnianie marzeń podopiecznych fundacji, czyli chorych dzieciaków. Jeśli chcesz przeczytać więcej o fundacji, to zajrzyj tutaj.

Ja bardzo chciałam iść na kolację z Kamila Rowińską, a mój mąż – z Andrzejem Grabowskim. Walka była niesamowicie zacięta! Emocje sięgały zenitu. Rok wcześniej licytowaliśmy w samochodzie jadąc z Krakowa do Katowic.  Na trasie zerwało nam zasięg internetu. I w efekcie przegraliśmy. Tym razem obraliśmy inną strategię 😜 I… daliśmy radę! Wygraliśmy obie licytacje 😀💪 Nasza radość i satysfakcja była ogromne.

I właśnie tak poszłam na kolację z Kamilą Rowińską

A dzisiaj chcę Ci napisać o niej kilka słów. Dlaczego? Bo uważam, że to niezwykle interesująca kobieta, od której możesz czerpać mnóstwo inspiracji. A przecież obiecałam Ci, że na tym blogu nie będę pisać tylko o prawie.

Kamila Rowińska to trenerka, coach, autorka książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. „Kobieta Niezależna”. To naprawdę niezwykła, bardzo silna i niezależna kobieta. Pomimo trudnego dzieciństwa, problemów osobistych oraz zdrowotnych (więcej możecie m.in. przeczytać w jej książce „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale”) zupełnie sama i od podstaw zbudowała swój wielomilionowy biznes. Najpierw z niesamowitymi sukcesami budowała zespół sprzedażowy dla jednego z koncernów kosmetycznych. Zarządzała w nim grupą 3500 osób. A teraz jest właścicielką Rowińska Business Coaching, jednej z najprężniej rozwijających się firm szkoleniowych w Polsce. Właśnie poprzez szkolenia oraz liczne publikacje pomaga innym w dokonywaniu pozytywnych zmian w ich życiu. Kamila to tytan pracy. Jej szkolenia przyciągają rocznie ponad 7000 tysięcy uczestników, głównie kobiety. Kilkadziesiąt tysięcy kobiet rocznie korzysta z jej kursów online. Jesli chcesz wiedzieć o Kamili jeszcze więcej, to zajrzyj tutaj.

I muszę Ci powiedzieć, że Kamila jest jedną z tych kobiet, dzięki którym ja dojrzałam do bardzo ważnych zmian w swoim życiu. To między innymi jej szkolenia najpierw przyspieszyły moją decyzję o założeniu własnej kancelarii, a teraz korzystam z nich, aby jak najskuteczniej działać biznesowo.

A jak wyglądały początki?

Na Kamilę trafiłam przypadkiem kilka lat temu, przez Facebooka. Zobaczyłam ogłoszenie o szkoleniu Kobieta Niezależna, które miało odbyć się w Krakowie, czyli blisko mnie 😁 Na początku jednak odpuściłam, bo termin kolidował z moimi wcześniejszymi planami. Jednak im bliżej było szkolenia, tym bardziej „coś” nie dawało mi spokoju. Na mniej więcej tydzień przed szkoleniem zdecydowałam, że choćby nie wiadomo co – ja chcę jechać i już! Tylko, że wtedy nie było już biletów 😱 W ostatniej chwili wpadłam na pomysł, aby na stronie Kamili zapytać, czy ktoś nie ma biletu do sprzedania. Bilet się znalazł, ja wszystkie plany zgrałam i na szkolenie pojechałam.💪

Kobieta Niezależna 

Szkolenie Kobieta Niezależna jest świetne i z całego serca Ci je polecam. Tak naprawdę polecam je absolutnie każdej kobiecie. Zarówno tej, która myśli o zmianach, ale potrzebuje „kopa” do działania, inspiracji, pomysłu oraz tej, która jeszcze o tym nie wie. Przede wszystkim ze względu na niesamowitą kobiecą energię , która tam po prostu wybucha, i którą również Ty możesz się zarazić. Oprócz tego Kamila daje mnóstwo konkretnych i praktycznych narzędzi takich jak np. zarządzać budżetem domowym. Po niewielkiej modyfikacji wprowadziliśmy je w naszym domu i służą nam już świetnie od kilku lat. Dodatkowo możesz dowiedzieć się jak dbać o swoje finanse, karierę, jak zabezpieczyć się prawnie.

Ze szkolenia wyjechałam z myślą, że wreszcie spotkałam kobietę, która o roli kobiet w życiu, rodzinie i społeczeństwie myśli tak, jak ja. Oraz z przekonaniem, że wszystko zależy ode mnie.  A jeśli chcę coś zmienić w swoim życiu, to muszę to po prostu zrobić. Zawodowo byłam wtedy w miejscu, z którego w ogóle nie byłam zadowolona. Jednak ciągle wahałam się, co robić. Bałam się podjąć decyzję o zmianie. Po Kobiecie Niezależnej miałam mnóstwo energii, a cały plan zaczął układać się w mojej głowie. W efekcie decyzja została podjęta, a za nią poszły działania. No i teraz jestem tu, gdzie jestem 😀. Moja kancelaria prawa pracy Law First funkcjonuje już niemal rok.  A ja piszę do Ciebie na moim własnym blogu.

Dlaczego ja w ogóle piszę Ci o tym właśnie dzisiaj?

Bo Kamila jest twórczynią niezwykle bliskiemu mojemu sercu konceptu Kobieta Niezależna, którego celem jest wspieranie finansowej i mentalnej niezależności kobiet. I jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być częścią jej działań w tym zakresie.

W najnowszej edycji kursu online Kobieta Niezależna znajdziesz nowy moduł. Rozmawiamy w nim z Kamilą o aspektach prawnych kobiecej kariery.

O tym, że nagrywałyśmy ten moduł pisałam Ci tutaj. Obiecałam Ci wówczas, że dam znać, gdy kurs będzie dostępny. No i jest 😀

Od wczoraj kurs jest już dostępny. A w nim moduł o dyskryminacji, molestowaniu, prawach kobiet związanych z ciążą i macierzyństwem.  Znajdziesz tam mnóstwo wartościowej treści na temat Twoich praw w pracy. Jeśli czujesz, że to coś, o czym powinnaś wiedzieć, to zachęcam Cię – zajrzyj tutaj 😀. 

A ja życzę Ci cudownego, wiosennego tygodnia!

***

Poczytaj o innych kobiecych inspiracjach >>

Photo by Robert Kobyliński

 

W czym mogę Ci pomóc?

Irena Pacholewska-Urgacz

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez LAW FIRST Irena Pacholewska-Urgacz Kancelaria Radcy Prawnego w celu obsługi przesłanego zapytania. Szczegóły: polityka prywatności.

  { 0 komentarze… dodaj teraz swój }

  Dodaj komentarz

  Na blogu jest wiele artykułów, w których dzielę się swoją wiedzą bezpłatnie.

  Jeśli potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej, napisz do mnie :)

  Przedstaw mi swój problem, a ja zaproponuję, co możemy wspólnie w tej sprawie zrobić i ile będzie kosztować moja praca.

  Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez LAW FIRST Irena Pacholewska-Urgacz Kancelaria Radcy Prawnego w celu obsługi komentarzy. Szczegóły: polityka prywatności.

  Poprzedni wpis:

  Następny wpis: