Irena Pacholewska-Urgacz

radca prawny

Jestem radcą prawnym od niemal 8 lat. Specjalizuję się w prawie pracy. Obecnie kancelarię prawną prowadzę w Katowicach...
[Więcej >>>]

Sklep

O mnie

Dzień dobry! Witaj na moim blogu. 

Nazywam się Irena Pacholewska-Urgacz i jestem radcą prawnym od ponad 9 lat.

Skoro tu jesteś, prawdopodobnie interesują Cię tematy dotyczące kobiecej kariery. 

Być może chcesz wiedzieć, jak możesz łączyć pracę zawodową z wychowaniem dzieci.

Być może chcesz wiedzieć, w jakiej wysokości będzie twój zasiłek macierzyński. 

Być może chcesz wiedzieć, czy masz prawo otrzymywać takie samo wynagrodzenie, jak inni pracownicy, pomimo, że masz dzieci. 

A być może straciłaś dziecko, chciałabyś choć chwilę odpocząć od pracy, ale nie wiesz, czy formalnie masz taką możliwość.

Jeśli tak, to dobrze trafiłaś. Jestem radcą prawnym z wieloletnim doświadczeniem, a moją specjalizacją jest prawo pracy. Jednocześnie jestem żoną i mamą trzech córek. Łączę prowadzenie własnej kancelarii, i pracę zawodową, z wychowaniem dzieci. A przy tym wszystkim staram się zachować balans i znajdować czas na swoje pasje. 

Wiele lat pracowałam w topowych polskich i międzynarodowych kancelariach prawnych. Aby dowiedzieć się więcej na temat mojego wykształcenia i przebiegu kariery zerknij tutaj. A od 2018 r. prowadzę własną butikową kancelarię prawa pracy Law First. Stacjonarnie działam w Katowicach, a online pracuję dla klientów z całej Polski i nie tylko. 

Piszę artykuły i udzielam wywiadów na temat prawa pracy. Jeśli Cię to ciekawi, zerknij tutaj [link do zakładki media]. 

Skąd wziął się pomysł prowadzenia bloga KOBIETA W PRACY?

Odkąd pamiętam, lubiłam pisać. Od zawsze interesowała mnie tematyka praw kobiet, ich pozycja społeczna oraz sposób wychowywania dziewczynek w naszym społeczeństwie. 

Pracując oraz rozmawiając z wieloma kobietami – klientkami, bliższymi i dalszymi znajomymi – zauważyłam, że wiele z nas ma podobne problemy. Chcemy rozwijać się zawodowo, realizować swoje pasje i cele łącząc równocześnie różne role społeczne – kobiety, żony, partnerki, matki, pracownika, szefowej, businesswoman itd.  Jednocześnie zaobserwowałam, że wiele kobiet nie wie, jakie w związku z tym prawa. 

Pomyślałam, że warto w przystępny sposób pisać o sytuacji kobiet na rynku pracy. I to właśnie dlatego pojawił się pomysł na blog KOBIETA W PRACY. Po to abyś miała miejsce, gdzie znajdziesz ważne dla Ciebie informacje, wsparcie, inspirację, a być może impuls do działania, których ja sama tak bardzo kiedyś potrzebowałam.

Ufam, że wiedza i doświadczenie, którymi się z Tobą dzielę będą dla Ciebie pomocne. 

A jeśli potrzebujesz indywidualnej porady prawnej, zobacz co mogę dla Ciebie zrobić i zawsze możesz się ze mną skontaktować bezpośrednio za pomocą zakładki Kontakt.

Na koniec jeszcze trochę prywaty. Jak już wiesz jestem mamą trzech córek i żoną. Mam też dwa bardzo energiczne psy (jeden to JRT – jeśli znasz tą rasę, wiesz, o czym mówię ;-). Staram się żyć zdrowo i aktywnie, uprawiam jogę, pływam, gram w tenisa, i jeżdżę na nartach. Pozwala mi to zachować zdrowy balans i siłę do pracy, oraz zajmowania się domem i dziećmi 😉 

Uwielbiam podróżować, kocham Francję, Włochy i polskie morze. Trochę więcej o mnie prywatnie możesz dowiedzieć się tutaj. 

Skoro napisałam o sobie już tak wiele, to teraz już z czystym sumieniem zapraszam Cię do lektury mojego bloga! 

Pozdrawiam Cię serdecznie,
Irena Pacholewska-Urgacz