Irena Pacholewska-Urgacz

radca prawny

Jestem radcą prawnym od niemal 8 lat. Specjalizuję się w prawie pracy. Obecnie kancelarię prawną prowadzę w Katowicach...
[Więcej >>>]

Pomoc prawna

Pierwsze urodziny bloga “Kobieta w pracy” … I co dalej 

Irena Pacholewska-Urgacz26 listopada 20198 komentarzy

Kobieta w pracyMój blog Kobieta w pracy dziś obchodzi pierwsze urodziny. Tak, tak, dokładnie rok temu 26 listopada 2018 r. pojawił się na nim pierwszy wpis o jednej z moich inspiracji Susan Wójcicki. ☺ Pamiętam chwilę, w której przeczytałam pierwszy komentarz do tamtego wpisu. To było niesamowite uczucie i myśl – wow! ktoś przeczytał, to co napisałam ☺.

Pewnie nie będę oryginalna pisząc, że nie wiem, kiedy to zleciało. Ale tak właśnie jest! Naprawdę nie mogę uwierzyć, że minął już rok od założenia bloga Kobieta w pracy. Kiedy go zakładałam w zasadzie nie wiedziałam, czego się spodziewać. Traktowałam blog po prostu jako miejsce, w którym mogę podzielić się swoją wiedzą i tym samym wspierać kobiety w kwestiach prawnych, a jednocześnie realizować moją pasję do pisania ;-).

Rok to chyba dobry czas na pierwsze podsumowanie i przemyślenia, co dalej. 

Moja pierwsza refleksja jest taka, że dzięki pisaniu poznaję naprawdę wielu fajnych ludzi ☺ 

Po pierwsze moje Czytelniczki ☺ Bardzo chcę Ci podziękować za to, że jesteś i czytasz moje wpisy. Za wszystkie wiadomości i komentarze. Z braku czasu nie na wszystkie mogę odpowiedzieć. A niektóre są prośbą o indywidualną poradę prawną, a z zasady takich w komentarzach nie udzielam. Ale wszystkie komentarze i wiadomości czytam i bardzo, bardzo doceniam to, że Ty czytasz mojego bloga i do mnie piszesz. Inaczej to po prostu nie miałoby sensu. 

Niektóre Czytelniczki stały się moimi Klientkami. To już w ogóle jest ekstra, bo kiedy pracuję dla Was, mam wrażenie, że naprawdę nieźle się znamy ;-). Czasami dostaję prywatne wiadomości z podziękowaniem za trafną poradę. Już to pisałam kilkukrotnie, ale napiszę jeszcze raz, bo to mega ważne. To właśnie jest najbardziej satysfakcjonujące w tej robocie – wiedzieć, że dla kogoś to, co robię, ma sens i wartość ☺ Dziękuję ☺ 

Po drugie ekipa z grupy web.lex, do której należy mój blog. Założyciel Rafał, do którego mogę zawsze zadzwonić i pogadać zdecydowanie nie tylko o blogu. Pan Mateusz Kapuściński, który z uśmiechem i ekspresowo ogarnia wszystkie kwestie techniczne. No i oczywiście inni autorzy ☺ Niektórzy, pomimo, że w ogóle się nie znamy, wspierają mój blog polecając moje wpisy. Panie Leszku z bloga Po stronie wierzyciela, panie Wojciechu ze Stan prawny nieruchomości i pani Jolanto z Prawnik rodzinny – serdecznie dziękuję Wam za polecenia! Jeśli kogoś nie zauważyłam to dajcie proszę znać :-).  A jednocześnie oczywiście zapraszam Cię do zajrzenia na te blogi ☺ 

Kolejna sprawa, której absolutnie nie mogę pominąć to to, że z totalnego informatycznego tłuka stałam się osobą mniej więcej ogarniającą o co chodzi w blogu, w mailingu, w canvie. Wiem skąd można brać zdjęcia do grafik, jak wstawić formularz kontaktowy, jak zrobić mockup i tak dalej ☺ Dla mnie to wręcz kamienie milowe :-).  

Na koniec będzie trochę refleksyjnie. Bo ten pierwszy rok blogowania uświadomił mi również, że nie da się robić wszystkiego na raz. Że czasami warto odpuścić. Dzięki blogowi przekonuję się co chce robić, jak chcę pracować, co jest dla mnie ważne. Ale też czego zawodowo już nie chcę robić, jak nie chcę pracować, co mnie najbardziej stresuje i kosztuje zbyt wiele nerwów. 

A zatem co dalej?

Na pewno dalej zamierzam pisać ☺ Może nawet dam radę wrócić do jako – takiej regularności ;-). Jednocześnie zamierzam trochę zmodyfikować tematykę bloga. Mam takie poczucie, ale też dostaję dużo sygnałów, że również wpisy na inne tematy są Ci potrzebne ☺. Za rok zweryfikuję, czy to była dobra decyzja ;-).

Oczywiście mam w głowie kilka innych projektów i pomysłów. Na razie nie chcę zapeszać, ale jeśli ruszą, to na pewno się o nich dowiesz, bo przecież będę o nich pisać na blogu. 

A kolejne podsumowanie – już za rok ☺ 

***

Na koniec jeszcze trochę statystyk…

Tak blog Kobieta w pracy rósł w ciągu pierwszego roku (odsłony bloga w poszczególnych miesiącach):

W tym czasie napisałam 50 artykułów z których 5 najpoczytniejszych to:

W blogu zamieściliście 101 komentarzy – za które bardzo dziękuję! 🙂

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 664 769 349e-mail: kontakt@kobietawpracy.pl

{ 8 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Mateusz 26 listopada, 2019 o 16:11

Miło z Pani strony 🙂 Praca z Panią to czysta przyjemność! Dziękuję i zawsze do usług 🙂

Odpowiedz

Irena Pacholewska-Urgacz 27 listopada, 2019 o 09:08

Dziękuję Panie Mateuszu 🙂

Odpowiedz

Gosia 27 listopada, 2019 o 12:34

Jeszcze raz gratuluje! Dobrze napisane i lekkie – takie wpisy lubię najbardziej! Rozwuj Twojego bloga w ciagu roku to motywacja i potwierdzenie ze mozna, mimo ze sceptycy czasem mowia ze blogowanie to czas przeszly (w czym zupelnie sie nie zgadzam) pozdrawiam Gosia Lammers

Odpowiedz

Irena Pacholewska-Urgacz 27 listopada, 2019 o 16:56

Dziękuję bardzo 🙂 Pozdrawiam i chętnie zajrzę na Twój blog!

Odpowiedz

Leszek Bloch 28 listopada, 2019 o 13:20

50 artykułów/rok to w zasadzie 1 /tygodniowo. Chciałbym być tak wytrwały 🙂 Życzę powodzenia i dalszej wytrwałości w blogowaniu 🙂

Odpowiedz

Irena Pacholewska-Urgacz 29 listopada, 2019 o 12:11

Bardzo dziękuję! Pozdrawiam serdecznie 🙂

Odpowiedz

Jolanta Skrobowska 29 listopada, 2019 o 11:52

Świetny blog! Niech dobrze rośnie i świetnie się rozwija! 😉 Serdecznie pozdrawiam!

Odpowiedz

Irena Pacholewska-Urgacz 29 listopada, 2019 o 12:05

Dziękuję 🙂 Pozdrawiam!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez LAW FIRST Irena Pacholewska-Urgacz Kancelaria Radcy Prawnego Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest LAW FIRST Irena Pacholewska-Urgacz Kancelaria Radcy Prawnego z siedzibą w Katowicach.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@kobietawpracy.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: